Протистояння ноутбуків та комп’ютерів — це одвічна битва титанів. За багатьма параметрами перемагають настільні збирання: вони потужніші, стійкі до навантажень, краще адаптуються до потреб користувача завдяки можливості апгрейду. Це зовсім не означає, що лептопи пасуть задніх. Вони також мають декілька добрячих переваг.
Мобільність
Важко уявити подорож з комп’ютером. Транспортування системника (навіть без периферії) — завдання не з простих. Спершу необхідно від’єднати всі компоненти, які можуть пошкодитися під час перевезення, потім — знайти паковання слушного розміру. Запросто помістити блок в багажник або поставити на задньому сидінні не вийде — сильні вібрації та поштовхи, які неминуче трапляються в дорозі, небезпечні для «заліза».
Інша річ — ноутбук. З ним можна їздити в автівці чи потязі, а також літати у літаку. Для захисту достатньо сумки чи рюкзака зі «вставками», які пом’якшують механічні впливи. Оскільки розбирати ноут перед транспортуванням не потрібно, він зберігає функціональність та дозволяє розв’язувати робочі задачі буквально на ходу.

Автономність
Що буде з комп’ютером, якщо раптово вимкнеться світло? За наявності джерела безперебійного живлення він пропрацює ще кілька хвилин, а в протилежному випадку — аварійне відключення відбудеться відразу.
Для ноутбука перебої з енергопостачанням — не проблема. У нього є вбудований акумулятор, тож доступний автономний режим. Тривалість роботи без доступу до розетки, в середньому, становить близько 5-7 годин і залежить від енергомісткості та навантажень. Офісні програми «з’їдають» набагато менше заряду, ніж ігри та застосунки для взаємодії з графікою.
Компактність
Вага настільного ПК з усіма підключеними до нього пристроями може перевищувати 10 кілограмів. І простору вся ця конструкція займає чимало. Особливо, якщо корпус full або super-tower, а монітор — широкоформатний з діагоналлю понад 20 дюймів.
Потрібно виділяти окрему зону під облаштування ергономічного робочого місця.
Ноут поміщається навіть на підвіконні, а у складеному вигляді його можна зберігати у звичайній шухляді.
Параметри портативного рішення:
- важить 1-3 кг;
- діагональ дисплея — від 11 до 18 дюймів;
- товщина корпусу від 1 до 6 см (залежно від класу та апаратного забезпечення).
Місце експлуатації
Портативний ПК, на відміну від стаціонарного, не прив’язаний до конкретного робочого місця. З ним можна працювати навіть в ліжку чи лежачи на підлозі. Головне — використовувати охолоджувальну підставку та слідкувати, щоб вентиляційні отвори залишалися відкритими.
Зручно брати лептоп з собою на кухню, щоб дивитися улюблене реаліті чи серіал під час приготування їжі. А в спальні чи дитячій він може виконувати роль телевізора.
Комплектування
Ноут готовий до експлуатації відразу після розпакування завдяки вбудованій периферійній апаратурі:
- Для виведення даних передбачено чіткий та яскравий дисплей з безрамковим дизайном;
- замість мишки — чутливий тачпад;
- клавіатура з оптимальною дистанцією між кнопками для точного введення;
- динаміки, які видають чистий та гучний звук;
- вебкамера для відеозв’язку, проведення прямих трансляцій.
Дизайн ноутбука легко підібрати на будь-який смак. В асортименті топових виробників Dell, HP, ASUS тощо — вишукані іміджеві моделі, брутальні геймерські та мінімалістичні офісні.
5 характеристик, за якими ноутбук кращий за ПК