Головні відмінності нетбука від ноутбука

Багато хто при покупці ноутбука звертає увагу на нетбуки. Вони компактні, стильні, коштують дешевше. Але мало хто знає, чим відрізняється нетбук від ноутбука. У цій статті вирішили вивчити це питання детально.

5 основних відмінностей нетбука від ноутбука

Не всі портативні пристрої розраховані на однакове коло завдань. Власне, це і є головна і найважливіша відмінність нетбука від ноутбука. Вони призначені для різних цілей. На нетбуці можна вільно серфити в інтернеті, дивитися відео. Його зручно брати із собою у подорожі. Але не більше.

Ноутбук більш універсальний і, залежно від апаратної начинки, може служити робочим інструментом в офісі, стати «кращим другом»‎ геймера і надійним помічником програміста або інженера. Звичайно, з такими простими завданнями, як пошук в мережі та робота з мультимедіа, він також легко впорається.

Розгляньмо, чим відрізняється ноутбук від нетбука.

Габарити

Нетбуки – компактні пристрої, діагональ екрана рідко перевищує 10 дюймів. Через розміри у них також невелика клавіатура. Якщо стоїть завдання багато друкувати – користуватися нею буде незручно.

З ноутбуками інакше:

  • розмір дисплея варіюється від 10 до 20 дюймів, що дозволяє вибирати моделі за власними побажаннями;
  • клавіатура, як правило, повноформатна, що забезпечує зручність друку;
  • вага ноутбука вища.

Обсяг пам’яті

Стандартні нетбуки не можуть похвалитися великим обсягом додаткової пам’яті, оскільки не призначені для зберігання інформації. Розмір жорсткого диска варіюється в межах 200-700 Гб.

Ноутбуки через вирішення більшої кількості завдань можуть мати жорсткі диски розміром до 4 Тб. На таких пристроях можна зберігати значні відеотеки та необхідні робочі файли.

Щодо оперативної пам’яті, ситуація приблизно аналогічна:

  • Нетбуки зазвичай обладнані ОЗП 1-2 Гб, іноді 4 Гб. В принципі, для зазначених цілей цього більш ніж достатньо.
  • В ноутбуках встановлюють оперативну пам’ять від 4 до 32 Гб. Такий потенціал дозволяє повною мірою насолодитися можливостями девайсів та отримати задоволення від роботи.

Апаратна начинка

Через те, що нетбуки не призначені для ігор та роботи з професійними програмами, технічні параметри теж поступаються ноутбукам:

  1. Процесори. Їх потужністьв нетбуках не дуже висока. Не вийде швидко справлятися зі складними завданнями. Нетбук постійно зависатиме. Зате на ноутбуках можна зустріти процесори, здатні конкурувати із повноцінними ПК.
  2. Відеокарти. Якщо комп’ютер необхідний безпосередньо для ігор, відразу відмовтеся від покупки нетбука. Вони оснащені відеокартами посередньої якості та не потягнуть сучасних графічних ігор. Ваш вибір – повноцінний ігровий ноутбук із професійною відеокартою. Ціна такого, звісно, ​​висока. Але геймер гарантовано залишиться задоволеним результатом.

У зв’язку з невибагливою апаратною начинкою, на нетбуки часто встановлюють неповні версії програмного забезпечення. Вони краще підходять для таких портативних пристроїв. Але за бажання можна встановити й повноцінний Windows.

Акумулятор

Ще однарізницядевайсів – місткість батареї. За цим параметром нетбуки вирвалися вперед, тому що легко можуть працювати 5-6 годин без підзарядки та більше. Багато хто купує пристрої для подорожей, щоб подивитися фільм у поїзді або почитати книгу. Тому на них встановлюють місткі акумулятори.

Автономна робота стандартного ноутбука зазвичай складає 2-3 години. Але є моделі, які здатні працювати довше. Щоправда, це відбивається на ціні.

Вартість

Ця відмінність зазвичай якраз і приваблює потенційного покупця. Ціна нетбуків доступна кожному та коливається в діапазоні 300-700 доларів.

Ноутбуки дорожчі, починаючи від 400 доларів та закачуючи 6000-7000.

Як бачите, нетбуки та ноутбуки – це принципово різні пристрої, попри те, що мають подібний дизайн. При виборі спирайтеся не на вартість, а насамперед на потреби. Якщо не чекаєте від пристрою більше ніж розваги, важлива портативність – навіщо переплачувати? Купуйте нетбук.

У решті випадків не варто економити. Краще один раз витратитись на якісну річ і користуватись нею довгий час. Особливо якщо у пріоритеті сучасні ігри та софт для інженерів та програмістів.