Головні відмінності нетбука від ноутбука
Багато хто при покупці ноутбука звертає увагу на нетбуки. Вони компактні, стильні, коштують дешевше. Але мало хто знає, чим відрізняється нетбук від ноутбука. У цій статті вирішили вивчити це питання детально.

5 основних відмінностей нетбука від ноутбука
Не всі портативні пристрої розраховані на однакове коло завдань. Власне, це і є головна і найважливіша відмінність нетбука від ноутбука. Вони призначені для різних цілей. На нетбуці можна вільно серфити в інтернеті, дивитися відео. Його зручно брати із собою у подорожі. Але не більше.
Ноутбук більш універсальний і, залежно від апаратної начинки, може служити робочим інструментом в офісі, стати «кращим другом» геймера і надійним помічником програміста або інженера. Звичайно, з такими простими завданнями, як пошук в мережі та робота з мультимедіа, він також легко впорається.
Розгляньмо, чим відрізняється ноутбук від нетбука.
Габарити
Нетбуки – компактні пристрої, діагональ екрана рідко перевищує 10 дюймів. Через розміри у них також невелика клавіатура. Якщо стоїть завдання багато друкувати – користуватися нею буде незручно.
З ноутбуками інакше:
- розмір дисплея варіюється від 10 до 20 дюймів, що дозволяє вибирати моделі за власними побажаннями;
- клавіатура, як правило, повноформатна, що забезпечує зручність друку;
- вага ноутбука вища.
Обсяг пам’яті
Стандартні нетбуки не можуть похвалитися великим обсягом додаткової пам’яті, оскільки не призначені для зберігання інформації. Розмір жорсткого диска варіюється в межах 200-700 Гб.
Ноутбуки через вирішення більшої кількості завдань можуть мати жорсткі диски розміром до 4 Тб. На таких пристроях можна зберігати значні відеотеки та необхідні робочі файли.
Щодо оперативної пам’яті, ситуація приблизно аналогічна:
- Нетбуки зазвичай обладнані ОЗП 1-2 Гб, іноді 4 Гб. В принципі, для зазначених цілей цього більш ніж достатньо.
- В ноутбуках встановлюють оперативну пам’ять від 4 до 32 Гб. Такий потенціал дозволяє повною мірою насолодитися можливостями девайсів та отримати задоволення від роботи.
Апаратна начинка
Через те, що нетбуки не призначені для ігор та роботи з професійними програмами, технічні параметри теж поступаються ноутбукам:
- Процесори. Їх потужністьв нетбуках не дуже висока. Не вийде швидко справлятися зі складними завданнями. Нетбук постійно зависатиме. Зате на ноутбуках можна зустріти процесори, здатні конкурувати із повноцінними ПК.
- Відеокарти. Якщо комп’ютер необхідний безпосередньо для ігор, відразу відмовтеся від покупки нетбука. Вони оснащені відеокартами посередньої якості та не потягнуть сучасних графічних ігор. Ваш вибір – повноцінний ігровий ноутбук із професійною відеокартою. Ціна такого, звісно, висока. Але геймер гарантовано залишиться задоволеним результатом.
У зв’язку з невибагливою апаратною начинкою, на нетбуки часто встановлюють неповні версії програмного забезпечення. Вони краще підходять для таких портативних пристроїв. Але за бажання можна встановити й повноцінний Windows.
Акумулятор
Ще однарізницядевайсів – місткість батареї. За цим параметром нетбуки вирвалися вперед, тому що легко можуть працювати 5-6 годин без підзарядки та більше. Багато хто купує пристрої для подорожей, щоб подивитися фільм у поїзді або почитати книгу. Тому на них встановлюють місткі акумулятори.
Автономна робота стандартного ноутбука зазвичай складає 2-3 години. Але є моделі, які здатні працювати довше. Щоправда, це відбивається на ціні.
Вартість
Ця відмінність зазвичай якраз і приваблює потенційного покупця. Ціна нетбуків доступна кожному та коливається в діапазоні 300-700 доларів.
Ноутбуки дорожчі, починаючи від 400 доларів та закачуючи 6000-7000.
Як бачите, нетбуки та ноутбуки – це принципово різні пристрої, попри те, що мають подібний дизайн. При виборі спирайтеся не на вартість, а насамперед на потреби. Якщо не чекаєте від пристрою більше ніж розваги, важлива портативність – навіщо переплачувати? Купуйте нетбук.
У решті випадків не варто економити. Краще один раз витратитись на якісну річ і користуватись нею довгий час. Особливо якщо у пріоритеті сучасні ігри та софт для інженерів та програмістів.