Як вибрати ноутбук для інженера: першочергові параметри
Не всі ноутбуки підходять для інженерів. Фахівці працюють з такими графічними програмами, як CAD та CAM, для яких необхідна потужна начинка, щоб впоратися зі складними обчисленнями. Розглянемо докладно, яким має бутиноутбук для інженера.

4 найважливіші параметри при виборі
Вибрати ноутбук для інженера – завдання непросте. Потрібно знайти баланс між автономністю, потужністю та ціною. Але набагато важливіше – екран. Його головними параметрами є хороше колірне охоплення, висока роздільна здатність і чудова яскравість. Варто зазначити, що аксесуари з такими параметрами не можна назвати бюджетними.
Щоб вибір було зробити легше, перерахуємо найважливіші параметри, якими повинні мати ноутбуки для інженерів.
Процесор Intel
Інженери, яким траплялося працювати з процесорами Intel та AMD, однозначно рекомендують вибирати перший. У них краща енергоефективність.
Йдеться про процесори класу i5, i7, i9. Останній, звичайно, краще. Але не всі мають на нього кошти.
Теоретично процесори цього класу мають від 4 ядер та вище. Але потрібно бути обережним! Звертайте увагу на тип процесора та кількість ядер у характеристиках, а не просто на його клас. На практиці у продажу можна зустріти 5 та 7 клас всього на два ядра. Цього для інженера явно замало.
Оптимальними є процесори:
- Intel Core i5-7300HQ,
- Intel Core i7-8550U,
- Intel Core i5-8300H,
- Intel Core i7-7700HQ,
- Intel Core i7-8750H,
- Intel Core i7-8850H.
Перші 4 варіанти – бюджетні та цілком продуктивні процесори на 4 ядра. Останні два є шести ядерними та призначені для тих, хто не бажає економити на продуктивності.
Дискретна відеокарта
У ноутбуках бувають два види відеокарт:
- Вбудовані в процесор або материнську плату.
- Дискретні – окремі.
Для роботи з професійними графічними програмами відеокарта має бути лише дискретною. І бажано, виробництва nVidia. Чому?
Виробник пропонує користувачам важливу перевагу – технологію CUDA. Це спеціальні ядра потужних обчислень на базі GPU із повним програмним забезпеченням. Всі інженери та користувачі програм 3D повноцінно працюють тільки на таких відеокартах.
Це не означає, що відеокарти AMD погані. Але вони більше підійдуть для інших цілей, наприклад, ігор.
Щодо моделі відеокарти, інженеру підійде дискретна карта GeForce продуктивністю від 1050 і вище. Тоді ноутбук літатиме, як ракета, і справлятиметься навіть із найскладнішими та об’ємнішими проєктами.
Великий та якісний дисплей
Тут доведеться вибирати, що важливіше – розмір чи мобільність. Для інженера рекомендується дисплей щонайменше 17 дюймів. Але якщо доводиться постійно пересуватися з лептопом, стандартний 15,6 дюйма теж підійде. Щоправда, у деяких програмах доведеться збільшувати шрифт.
Визначити якість зображення можна безпосередньо в магазині, перевіривши:
- глибину чорного кольору;
- зміни кольорів при відхиленні голови від екрана – вони повинні бути мінімальними;
- яскравість екрана.
Пам’ять від 8 Гб та вище
Для сучасних візуалізацій пам’яті потрібно багато. На оперативній пам’яті 8 Гб запускатиметься потрібний софт і створюватимуться невеликі проєкти. Якщо маються на увазі великі обсяги роботи, беріть 16 Гб або навіть 32 Гб.
Знову ж таки, багато залежить від особливості інженерних проєктів. Для моделювання котедж цілком вистачить і 8 Гб. Але інтенсивніша геометрія вимагатиме додаткової пам’яті.
Вибираючи ноутбук для інженера, не забувайте, що він має бути достатньо автономним, щоб опрацювати 4-8 годин без підзарядки. При покупці звертайте увагу на місткість батареї.