Як вибрати ноутбук студенту
Ноутбуки для студентів – окрема категорія девайсів. Вони мобільні, компактні, легкі. Але при виборі варто враховувати не лише індивідуальні уподобання, а й те, наскільки конкретна модель підходить під особливості навчання. Розглянемо, який ноутбук купити студенту залежно від спеціальності.

Ноутбук студенту програмісту
В принципі, студент може писати коди на будь-якому лептопі із середніми характеристиками. Але якщо є бажання дійсно зростати та розвиватися в цієї галузі, слід підбирати багатозадачні моделі.
Який підійде ноутбук студенту програмісту? Найважливішими параметрами є:
- Пам’ять. Фахівці рекомендують модель з не менше ніж 8 Гб оперативної пам’яті, а бажано з 16 Гб. Що стосується жорсткого диска, оптимальну продуктивність забезпечують пристрої з пам’яттю від 1 Тб або з SSD-накопичувачами від 512 Гб.
- Процесор. Ідеальним буде чипсет сімейства Intel Core i7 на 8 ядер. З процесорів AMD хороший вибір– Ryzen 5 або Ryzen 7. Вони, до речі, дешевші за Intel, а за продуктивністю такі ж. Якщо бюджет обмежений, вибирайте Core i5 на 4-6 ядер. Для студента такого процесора цілком достатньо.
Що ще важливе для студента програміста? Гарний дисплей та зручна клавіатура. Для дисплея буде достатньо IPS-матриці. Діагональ 13-15 дюймів – з такими компактними лептопами зручніше пересуватися містом. Клавіатуру рекомендуємо підібрати самостійно методом проб – вона має бути зручною в експлуатації.
Відеокарта для програмування не відіграє першорядної ролі. Зазвичай вбудованої достатньо для виконання основних функцій.
Ноутбук для архітектора студента
Як вибрати ноутбук для студента, який планує стати архітектором? Загалом, правило просте – чим потужніше, тим краще. Адже якщо на перших курсах особливих вимог до софту немає, то на останніх знадобиться значна продуктивність.
Якщо пройтися за технічними характеристиками, ноутбук для архітектора студента має бути:
- З SSD диском від 512 Гб. Якщо HHD, то щонайменше 1 Тб. Такий обсяг необхідний для значних архітектурних проєктів та роботи з графічними програмами.
- З відеокартою до 4 Гб, щоб не гальмували графічні програми.
- З найкращим процесором, наприклад, intel core i7 або i9. Для першокурсників підійде, звісно, і бюджетний i5. Але тоді на старших курсах доведеться знову замислитися над покупкою лептопа.
- З оперативною пам’яттю на 16 чи навіть 32 Гб. Вона впливає на обсяг одночасно оброблюваних даних, а інженеру доведеться працювати відразу з великим обсягом сцен. Якщо пам’яті мало – зробити насправді добрий проєкт не вийде. До того ж із пам’яттю 16-32 Гб можна працювати на кількох програмах одразу.
Що стосується екрана, архітекторам більше підійде екран з великою діагоналлю. І хоч студенту важлива мобільність, у цьому випадку їй доведеться пожертвувати. Оптимальний варіант – 17 дюймів, матриця IPS та матовий екран. Це забезпечить гарну картинку.
Ноутбук для студента-дизайнера
Дизайнеру доведеться багато працювати з Photoshop, зіставляти лінії, кольори та розміри. Тому на перший план серед характеристик ноутбука виходить екран. Тут вже не вдасться просто підібрати IPS-матрицю. Потрібно враховувати:
- яскравість – бажано від 300 нит.;
- контрастність – оптимальні параметри від 1000:1;
- колірне охоплення – від 50% за AdobeRGB і від 70% за sRGB.
Не варто вибирати глянсовий дисплей. Хоч він яскравіший та контрастніший, але дає відблиски. Найкращийноутбук для студента дизайнера – з матовим екраном.
Інші параметри мало відрізняються від критеріїв для студентів програмістів та архітекторів. Хороший обсяг оперативної пам’яті – 16 Гб, але з прогнозом на майбутнє більше підійде 32 Гб. Це дозволить займатися відеомонтажем.
При виборі накопичувача перевага надається лептопам із SSD від 512 Гб. А ось відеокарта важлива, адже очікуються роботи із графікою. Оптимальні варіанти GeForce та NVIDIA на 4-6 ГБ пам’яті.
Як бачимо, ноутбук для студента програміста, архітектора або дизайнера знадобиться потужний, з якісною апаратною начинкою та високою продуктивністю. Сподіваємось, наш матеріал допоміг вам визначитися з відповідним варіантом.
Як вибрати ноутбук для студента програміста, архітектора або дизайнера